Kurumsal Yatırımcılar SOL Coin ve O 3’ünden Çıkıyor: 7’sini Alıyor!

Kripto para alanında kurumsal yatırımcılar, büyük önem taşıyor. Kurumsalların kriptolara yönelik varlıklardaki fon girişiminine dair veriler paylaşan CoinShares’in haftalık dijital varlık girişi raporuna göre kurumsal yatırımcılar, SOL coin, ETH ve Bitcoin satıyor.

CoinShares raporu: Toplamda 126 milyon dolarlık çıkış var

Kripto varlık yatırım ürünleri geçen hafta duyarlılıkta bir değişim yaşadı ve toplamda 126 milyon ABD dolarına ulaşan küçük çıkışlar yaşandı. Bu, önceki haftalardaki olumlu momentumdan bir sapmaya işaret ediyor. Böylece fiyat artışlarının durması nedeniyle yatırımcıların daha temkinli bir yaklaşım benimsediğini gösteriyor.

Çeşitli kaynaklardan derlenen veriler, yatırımcıların Ethereum gibi yerleşik kripto para birimlerine olan ilgisinin azaldığını ortaya koyuyor. Ethereum, göreceli olarak en önemli çıkışları yaşadı ve 29 milyon ABD doları üst üste beşinci haftada varlık sınıfından ayrıldı. Devam eden bu çıkış, yatırımcıların kar elde edebileceğini veya odaklarını kripto varlık piyasasının diğer alanlarına kaydırabileceğini gösteriyor.

SOL coin ve diğer kriptolardan çıkış var

Genel ihtiyat eğilimine rağmen, altcoinler olumlu girişler görmeye devam etti. Bu hafta, girişler Decentraland (MANA), Basic Attention Token (BAT) ve LIDO (LDO) gibi “daha küçük isimleri” hedef aldı. Bunun dışında Litecoin 1.6 milyon dolar, short Bitcoin 1.7 milyon dolar aldı. XRP ve Polkadot’a girişler sırasıyla 300 ve 800 bin dolar oldu. Cardano ve BNB, bu hafta nötr kaldı. Diğer yandan CoinShares’a göre Solana’dan 3.6 milyon dolarlık varlık çıkışı gerçekleşti. Ethereum’dan 28.7 milyon dolar, Bitcoin’den ise 110 milyon dolar çıktı.

Raporda ayrıca bölgesel eğilimler de inceleniyor ve toplam 145 milyon ABD doları tutarındaki en büyük çıkışın kaynağının ABD olduğu ortaya çıkıyor. Bu, Amerikalı yatırımcıların kâr elde etmelerine veya risk toleransının yeniden değerlendirilmesine bağlanabilir. Bunun tersine, Almanya son dönemdeki fiyat zayıflığını bir satın alma fırsatı olarak gördü ve geçen hafta 29 milyon ABD doları tutarında giriş sağladı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin geçen hafta 110 milyon ABD doları tutarında çıkışa tanık olsa da, aydan bu yana toplam 555 milyon ABD dolarına ulaşan pozitif girişi korumayı başardı. Bu, yatırımcı güvenindeki kısa vadeli düşüşe rağmen Bitcoin’in pazarın bir bölümü için uzun vadeli çekiciliğini sürdürmeye devam ettiğini gösteriyor. İlginç bir şekilde, fiyat düşüşlerinden kâr elde etmeyi amaçlayan short Bitcoin pozisyonları, 1,7 milyon ABD doları tutarında küçük bir girişle üç haftalık çıkış eğiliminin tersine döndüğünü gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x